Resultat 1 till 3 av 3

Ämne: BBC

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1

    BBC

    Tittar på BBC (Astra 2A). Min Nokia 9802 klarar inte av uppgiften speciellt bra då signalen är för svag, däremot klarar min Combobox från Canal Digitaldet galant. Då jag enbart vill ha en burk med både Viasat och Canal Digital har jag bland annat tittat lite på Strong 8700. Är det någon på forumet som har någon erfarenhet av Nokia och Strong och vet om det är någon skillnad i mottagen signalstryrka? elelr finns det någon som kan tipsa om någon annan mottagare som klarar svaga signaler?

  2. #2
    Min erfaring med Strong er at den krever veldig bra signal, ellers blir den treg og henger ofte. Men jeg må også si at nå som jeg har fikset parabolen min og fått veldig bra signal, da er Strongen veldig fin, kjapp og pålitelig.
    Men har nå skaffet meg en Dreambox, og det er jo noe helt annet!! Bruker Strongen i kjelleren med mine originalkort.. og M-II den gangen det virket..

  3. #3
    askretti, tack för infot.

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss