Resultat 1 till 10 av 22

Ämne: error no ca found

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Medlem jonsa79s avatar
    Reg.datum
    Feb 2004
    Inlägg
    90
    Tackad
    1 gånger
    Citat Ursprungligen postat av kozmo Visa inlägg
    Du måste köra i en patchad Image! Du kan inte köra i original image på en klon... Kolla vilket som du har så börjar vi jobba där ifrån..
    Fast... det kan man ju. Har man Sim2.01 kan man flasha original image sålänge man direkt efter det flashar en patchad bootloader. ssl76d t.ex.

  2. #2
    Medlem kozmos avatar
    Reg.datum
    Oct 2007
    Inlägg
    70
    Tackad
    2 gånger
    Precis, jag som inte tänkte på det...
    DM800HD

  3. #3
    Medlem
    Reg.datum
    Jan 2008
    Inlägg
    131
    Tackad
    1 gånger
    kozmo.. ja det är precis som du säger, det sitter som en liten "bubbla" längst ut på kortet. vet man då vilken fil jag ska köra eller måste jag plocka isär saker mer? något jag helst vill slippa :/

    jag kan skymta en 01 i slutet.. om de nu kan vara till någon nytta.
    Senast redigerad av arsenal den 2011-02-12 klockan 17:16.

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss