Jag har inte sett några tomma filer efter detta hänt.

Det som är störande är att det verkar inte finnas nåt sätt att se i efterhand om den ens försökt... eller varför den eventuellt inte gjorde det.

Eftersom det e så opålitligt så är det ju nästan omöjligt att felsöka; funkar ju förstås inte bara sätta upp en timer å sitta å vänta på att det ska sluta funka... då funkar det ju förstås! Kanske hade varit lite lättare att testa ifall man kunde sätta upprepningsintervallet till typ 1 minut eller så.

En fundering som jag oxo hade; när boxen ska till att spela in, bryr den sig om vad som står i EPG:n? Alltså, jag menar, den tiden man satt i inspelningstimern, är den knuten på nåt vis till tablån? Min tanke var då att ifall det, av nån anledning, misstämmer det minsta så triggar inte timern.