Resultat 1 till 4 av 4

Ämne: Ucs2000

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    petermbi
    Gäst

    Ucs2000

    Vi är sedan en tid tillbaka vana med gratis tv från com hem, viasat och senda. Hur länge kommer det att vara så? Ingen vet ännu. Men vi vet att ute i Europa har tv-bolagen bytt till ett system som ingen hacker har knäckt - än så länge.

    Gamla bakvägar är värdelösa. Arbetet är igång, så klart, och kommer så att fortsätta tills man hittar en lösning... men du borde veta att det kan ta år innan en lösning kommer. Vi vet alla att det är sant för vissa andra krypteringssystem. Så vad återstår att göra?

    För att möta detta hot har hackers och tv-intresserade från hela Europa gått samman för att knäcka systemet. Alla kan vara med - proffs som nybörjare. Allt som behövs är en dator och några minuters internetuppkoppling i veckan. Ingen parabol, ingen dekoder, bara datorn.

    Med ett specialdesignat program letar användare över hela Europa efter lösningen till problemet. Programmet körs på din dator i bakgrunden och använder överbliven kapacitet. När en körning är klar säger programmet till och du fyller på med ny information.

    Tillsammans kan vi lösa problemet innan det kommer till Sverige. Vi har fått så mycket hjälp av proffsen att det är dags att ge tillbaka något. Här har du din chans att visa att tv ska vara gratis även i framtiden. Du har allt att vinna men inget att förlora.

    Gör som tusentals andra: Låt sökandet börja!


    a) Registrera dig på http://ucs2000.com/newmember.asp


    b) Efter ett tag kommer ett mail med inloggningsuppgifter. Logga in på ucs2000.tsb.cx.

    Lycka till med sökningen!

    Det är fritt fram att sprida denna text och lägga upp den på andra ställen. Ju fler som söker desto bättre!

  2. #2
    Jag vill inte verka ohövlig men det är onödigt att skriva samma inlägg i flera trådar....

    det blir bara irriterande att behöva läsa samma sak flera gånger om...

    läs reglerna så märker du att det även står där....

  3. #3
    Detta platsar kanske bättre i övrigt forumet?

    ** tråden flyttad dit **
    ALLA frågor ska ställas publikt i forumet och inte via PM till ComHit crew.

  4. #4
    Zetagi
    Gäst
    När jag klickar på den länken säger den efter att ha fått min e-mail att jag ska kontakta nån person, sedan händer inget mer...

    // Zetagi

Liknande ämnen

  1. Ucs2000
    Av Snouser i forum Övrigt
    Svar: 67
    Senaste inlägg: 2004-04-16, 07:30
  2. Ucs2000
    Av |AMD| i forum Övrigt
    Svar: 4
    Senaste inlägg: 2004-03-26, 15:27
  3. Ucs2000?????
    Av connyp59 i forum Övrigt
    Svar: 2
    Senaste inlägg: 2004-03-08, 16:12
  4. ucs2000
    Av jimma i forum Övrigt
    Svar: 1
    Senaste inlägg: 2004-03-04, 21:44
  5. UCS2000
    Av Gottis i forum Övrigt
    Svar: 4
    Senaste inlägg: 2003-03-28, 06:07

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss