Resultat 1 till 6 av 6

Ämne: Cardshare på hd-kanaler

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Seniormedlem
    Reg.datum
    Mar 2005
    Inlägg
    169
    Tackad
    16 gånger
    Alla Boxers HD-kanaler fungerar också via cardsharing.

  2. #2
    Färsking
    Reg.datum
    Mar 2008
    Inlägg
    9
    Tackad
    1 gånger
    Jag kör med boxer HD och cardsharing. Som jag förstår det så enda lösningen är att använda OSCAM och Alex2. Vilket fungerar utmärkt.

  3. #3
    ComHit Crew deass avatar
    Reg.datum
    Mar 2003
    Inlägg
    5 749
    Tackad
    88 gånger
    Problemet är att det är Alex2 som gör sista biten att det fungerar. Softcam'arna i dreamboxar etc klarar inte av den sista delen än som krävs för att öppna mpeg4 kanalerna. Kvittar om du kör oscam/newcs/newcamd, det är klienten som är problemet.
    Alla frågor/problem som ni har angående servern kan ni ställa till mig via pm. Övriga frågor ska ställas i forumet under respektive avdelning.

Liknande ämnen

  1. Hur kör man Cardshare med en granne?
    Av Orko i forum Dreambox
    Svar: 21
    Senaste inlägg: 2005-12-22, 14:12
  2. Cardshare fråga ?
    Av giggelito i forum Com Hem
    Svar: 2
    Senaste inlägg: 2004-12-29, 20:12

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss