Sidan 2 av 2 FörstaFörsta 12
Resultat 11 till 20 av 23

Ämne: Lt 10

Hybridvisning

Föregående inlägg Föregående inlägg   Nästa inlägg Nästa inlägg
  1. #1
    Medlem
    Reg.datum
    Sep 2005
    Inlägg
    136
    Tackad
    1 gånger
    Kör LTX på min 8000 och det funkar men har hittat endel buggar. t ex så kan jag inte ändra sökvägen för var externalepg ska spara filer... usb som default, men så fort jag står på den raden och försöker göra nått, så får jag grön skärm.

    Har testat att få in en patchad LTX på sunray sr4, och det funkade, men varje gång jag försökte byta kanal så crashade den... har inte haft tid att pula mer.

  2. #2
    Seniormedlem
    Reg.datum
    Jan 2009
    Inlägg
    310
    Tackad
    13 gånger
    Citat Ursprungligen postat av Ibrahim Visa inlägg
    Hur kan det funka kalas när flashminnet är fullt?
    Jag har väl någon special box då......Kör det på mina boxar och det funkar hur bra som helst......Eller vad menar du ??? Att dom har gjort en image som inte går att använda ???

  3. #3
    Medlem
    Reg.datum
    Jan 2012
    Inlägg
    37
    Tackad
    5 gånger
    Jag har provat LT X på en 7020HD
    Jag gillar inte det nya skinnet utan ändrade till LT6HD. Där är det en bugg som gör att man inte ser vilken favoritlista man är på utan det namnet lägger sig ovanpå första kanalplatsen så man inte ser vad det står där heller när man trycker pil upp. Jag gillar inte heller att man har lagt in en parabolsymbol innan kanalnumret i samma lista, det är även en hussymbol om man är på en kabelkanal. Det kanske går att välja bort men har inte hittat det. Går tillbaka till LT9SP2.

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss