Sidan 5 av 5 FörstaFörsta ... 345
Resultat 41 till 49 av 49

Ämne: Boxer byter kort ???

  1. #41
    Citat Ursprungligen postat av feelle
    Är det inte videugard dom ska byta till ?
    Nej det är Viasat. Viasat använder nu både Viaccess & Videoguard.

  2. #42
    jag behöver hexfiler till båda com hem och boxer det nya sagem tack var kan jag hitta dem.

  3. #43
    mus>Har du läst reglerna?
    Varför betala när man kan få det gratis

  4. #44
    Det som händer på kortfronten just nu är att den äldre typen av Nokia 9820t har problem med att läsa dom nya korten!Nokia håller på att göra en fix till mottagaren.Så länge nokia inte får till det,kommer allt att flyta på!

  5. #45
    Citat Ursprungligen postat av Falco
    Det som händer på kortfronten just nu är att den äldre typen av Nokia 9820t har problem med att läsa dom nya korten!Nokia håller på att göra en fix till mottagaren.Så länge nokia inte får till det,kommer allt att flyta på!
    Hmm...
    Det synes dock inte vara inom en allt för avlägsen framtid. Fick ett brev från Boxer (idag) 13/10:
    Boxer kommer att byta ut samtliga kunders programkort. Då övergår vi till en ny typ av programkort som ger dig som kund bättre säkerhet. Mer information följer i separat brev med det nya kortet.

    (...Förbättra "kundens säkerhet". Har de stött på stor oro bland sina kunder hittills...?)

  6. #46
    :bh:
    Det har stått så på fakturorna i flera månader att dom ska byta ut korten...Men det tar nog ett halvår till innan dom får det att funka ja kanske om ett helt år hm..

  7. #47
    Vi får hoppas på det
    Varför betala när man kan få det gratis

  8. #48
    Och nu när konkurrrensen från piratkorten är borta (förhoppningsvis bara tillfälligt) så passar de på att fördubbla kortavgiften.

    Jag har för mig att ett av deras viktigaste argument för att man inte ska använda piratkort är att de som betalar för sig då måste betala mer. Tydligen var det tvärs om...

  9. #49
    Allting har en bakdörr... Gnugga geniknölarna på varann så får vi se positiva resultat för oss snyltare ;D

Liknande ämnen

  1. Viasat byter kort??!!
    Av AER i forum Viasat
    Svar: 14
    Senaste inlägg: 2004-05-27, 16:10
  2. När byter boxer system ??
    Av johan455 i forum Boxer
    Svar: 5
    Senaste inlägg: 2004-01-31, 22:43
  3. När byter Viasat till nya kort???
    Av kinne i forum Viasat
    Svar: 1
    Senaste inlägg: 2004-01-10, 19:20
  4. [LÖST] När byter boxer till v****ss2?
    Av vukan i forum Boxer
    Svar: 4
    Senaste inlägg: 2003-10-10, 16:13
  5. är det säkert att dom byter kort?
    Av Realno1 i forum Boxer
    Svar: 19
    Senaste inlägg: 2003-09-19, 18:34

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss