Resultat 1 till 5 av 5

Ämne: Säljer min Comhem box nu !?

  1. #1
    Weedie
    Gäst

    Säljer min Comhem box nu !?

    Hej...

    Har kollat de olika inläggen och dragit en slutsats... vi som kollat på comhems digitala utbud med Au guldkort och sagembox kan sälja våra boxar och skaffa boxer eller satelit istället... bästa lösningen !?

    Har jag rätt eller fel ??
    (tacksam för seriösa svar)

  2. #2
    Det är bara att vänta och se. :wink:

    Men skulle de även byta system på Boxer så är ju det inget bra alternativ heller.

  3. #3
    smack
    Gäst
    comhem ska bara byta ut korten, inte boxen. så boxen behöver man ju inte göra sig av med, eller hur.

  4. #4
    Weedie
    Gäst
    Okey... men NÄR och HUR vet jag att jag kommer att få lika stor nytta av boxen sen som jag haft innan...just nu funkar inte Canal+ och Tv1000 på mitt Au GK.. jag har ingen brännare så jag måste förlita mig på andra som bränner (kortnasare)

    Men det finns ingen möjlighet att guldkort ska fungera i framtiden då... måste ha typ funcard eller nått då ?

    Vill helst slippa stora kostnader.. så därför tänkte jag att man kanske ska sälja boxen innan de sjunker i värde och blir värdelösa.. har ju inte nått vanligt abbonemang eller så..och boxen har jag köpt... så vill inte förlora pengar på den... vilka kort kommer bli aktuella för comhem sen då ?

  5. #5
    Weedie
    Gäst
    hörde nått om att sagem boxarna inte skulle klara det nya systemet conex utan att man köpte moduler.. e det sant ?

Liknande ämnen

  1. Säljer Dustin Kloner?
    Av Rayden i forum Dreambox
    Svar: 4
    Senaste inlägg: 2010-09-01, 20:29
  2. Nu säljer comhem hdtv-abonnemang
    Av slomo i forum Com Hem
    Svar: 0
    Senaste inlägg: 2006-07-11, 14:51
  3. Dessa Lurendrejjare som säljer kort...
    Av P-son i forum Canal Digital
    Svar: 2
    Senaste inlägg: 2004-04-27, 12:19
  4. Säljer min Sagem ITD 5510.
    Av Da Geek i forum Boxer
    Svar: 3
    Senaste inlägg: 2003-08-04, 16:45
  5. [LÖST] Comhem säljer sina digitalboxar för 1995 kr.
    Av Lexx i forum Com Hem
    Svar: 23
    Senaste inlägg: 2003-04-28, 08:44

Taggar för det här ämnet

Behörigheter för att posta

  • Du får inte posta nya ämnen
  • Du får inte posta svar
  • Du får inte posta bifogade filer
  • Du får inte redigera dina inlägg
  •  
stöd oss
ComHit.net är en ideell sidan som drivs helt utan reklamintäkter, detta för att du som användare ska slippa all störande reklam och diskutera de saker du är intresserad av.
Skulle man däremot känna att man vill donera en slant för att hjälpa ComHit.net att bli bättre är ni välkomna att donera via länken nedan.

https://www.paypal.me/comhit/
Följ oss