Citat Ursprungligen postat av manne
Ärligt talat egentligen.. Nivån på det här forumet har sjunkit djupare än till botten. Man får inte skriva än det ena och än det andra, då får man en varning eller bannad. Alla är inte experter på det här, men det kanske man måste vara för att få skriva ett inlägg? Skulle nån skriva ett korkat inlägg, ja då blir man påhoppad och utdelad en varning... Så fort det kommer än länk till en sida med piratkort så blir man kickad med en gång. Om jag nu skulle se en sida som har piratkort och som det inte nämts om i forumet, hur fan ska jag få reda på om det är en seriös sida utan att skriva en länk??
Låt folk få skriva en länk och låt folk bli lurade om det är en oseriös sida! (och det är det ju iofs till 100%, men tänk OM det nu inte skulle vara det...)
Jag är inte dummare än att jag fattar att det inte finns nån lösning till CH just nu. Egentligen borde jag skriva in flera länkar på ren jävelskap.. men nä, det är det inte värt..

Se så... kom igen nu med alla påhopp...
Forumet har regler. Reglerna ska följas. Det är något som du går med på när du registrerar dig på forumet, och därför kommer vi att följa de regler som finns, och därför även behandla er efter de reglerna.

En av de tydligaste reglerna är:

INGEN ANNONSERING/FÖRFRÅGNING AV PIRATKORT ÄR TILLÅTET, OMEDELBAR AVSTÄNGNING OM SÅ SKER!
Vi hoppar inte på folk som skriver inlägg, däremot ger vi folk numera varningar för att skriva att comhem är löst eftersom så är inte fallet.
Skriver någon att dom känner en kille som känner en killes kusin som har en brorsa som har ett kort som fungerar, så är sanningshalten i det inlägget = 0. Därför ger vi den personen en varning, för vi vill inte att rykten ska spridas på vårat forum.
När någon har fakta, och skriver ett inlägg, där det finns både bilder på ett kort som fungerar och information som är relevanta, då kommer vi inte att ge den personen en varning, utan istället beröm.