Citat Ursprungligen postat av atomized Visa inlägg
Mitt tips är att inte snåla. Glöm alla ev. klonboxar av Vu+, originalen har tillräckligt bra priser.
Det billigaste priset jag hittade på Vu+ Zero (original) är 1400:-. Lägg på en tusenlapp och köp en original Vu+ Solo2 så blir du garanterat nöjd!

Du får väldigt mycket mer för den extra tusenlappen. Dubbla tuners, kraftfullare CPU, mer minne, möjlighet till transcoding, möjlighet till hårddisk m.m.
Precis, när jag kan få originalboxrn för 1400 kr inkl. garanti så kommer inga kopior på fråga. Nettosat säljer denna, är de OK?
Jo jag såg att vu+ solo 2 går på 2400 hos webhallen och den känns ju ganska mycket fetare, men samtidigt har jag ingen nytta av de extra funktionerna. Det viktigaste är en stabil pålitlig box med snabba menyer..